Stworzyliśmy Equadent w 2006 roku, przywożąc w walizce pierwsze pudełko z produktami ze Stanów Zjednoczonych. Naszym celem było zaoferowanie konkurencyjnych cenowo a jednocześnie technologicznie zaawansowanych produktów klientom z Polski, Czech oraz Słowacji. Produkty szybko zjednały sobie stomatologów nie tylko w Polsce ale w całej Europie co już w 2008 roku zaowocowało otwarciem magazynu tej firmy i ustanowieniem Equadent'u jej przedstawicielem i głównym dystrybutorem na terenie całej Unii Europejskiej.

Nasza współpraca znacznie się rozwinęła także z innymi firmami z całego świata. Dziś jesteśmy jedynym przedstawicielem na terenie Polski takich firm jak PULPDENT z USA, MICROCOPY (znanego producenta Neo Drys czyli tzw. "pampersów policzkowych"), NTI-Tss - znanych z szyn NTI, Denjoy produkującego sprzęt elektroniczny przeznaczony dla stomatologi, Dmetec - producenta urządzenia do szybkiej dezynfekcji CLEVO, STERISIL - producenta tabletek oczyszczających wodę w unitach stom. Ściśle współpracujemy także z takimi firmami jak: BISCO Corporation - jednego z najlepszych producentów cementów adhezyjnych, Premier (USA), Woodpecker DTE (Chiny), Common Sense Dental (USA), Paragon International (USA), Practicon (USA), Groman Dental (USA) i inne.

Oferujemy tylko najlepsze pod względem jakości i ceny produkty, starannie wybrane przez praktyków stomatologów współpracujących z naszą firmą. Każdy produkt musi zostać przetestowany w ''zaprzyjaźnionych'' gabinetach stomatologicznych i otrzymać przychylne oceny od stomatologów zanim będzie mógł trafić do naszej oferty, a to wszystko po to, aby Państwo mieli pewność, że dany produkt jest naprawdę dobry.

Wspólnie z naszymi partnerskimi firmami organizujemy liczne kursy i spotkania. Jesteśmy na większości imprez targowych w Polsce a także w USA.

Jeżeli mają Państwo pytania dotyczące naszych produktów, chcieliby Państwo dołączyć do sieci naszych dystrybutorów, bądź chcecie Państwo zarekomendować produkt, który mógłby wzbogacić naszą ofertę, zapraszamy do kontaktowania się z naszą załogą. Doceniamy zainteresowanie naszych partnerów i klientów, chętnie odpowiemy na Państwa pytania.